Jesteś naszym : 784474 gościem

Kompozytowa Warstwa Ścieralna DensiphaltDensiphalt łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu: wytrzymałość i elastyczność
 

Densiphalt jest produktem, który w sposób wyjątkowy łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu: Densiphalt jest bardziej wytrzymały niż asfalt i zdecydowanie bardziej elastyczny niż beton. Te właściwości sprawiają, iż produkt ten szczególnie nadaje się na nawierzchnie dla: dróg, lotnisk, parkingów i wszystkich innych powierzchni, które narażone są na znaczne obciążenia mechaniczne, chemiczne i zmiany temperatury.

Densiphalt można układać za pomocą asfalciarek jak i ręcznie - warstwy o gruboście od 30-60mm. Produkt można układać na różnych poodkładach asfaltowych i betonowych.

Densiphalt reprezentuje dalszy rozwój produktów bazujacych na cemencie i asfalcie, lecz dzięki zaprawie Densit posiada właściwoście znacznie przewyższajace te, które posiadają tradycyjne produkty tego rodzaju.

Przed położeniem Densiphaltu istniejaca powierzchnia musi być sprawdzona i jeśli jest taka potrzeba, naprawiona. Następnie układa się szkielet asfaltowy za pomocą asfalciarek lub ręcznie, w zależności od warunków. Na koniec rozprowadza się zaprawę Densit po powierzchni tak, aby wypełnić puste przestrzenie w asfalcie. 

Densiphalt mozna układać bezspoinowo, osiagając wytrzymałość na ściskanie: 7-10 MN/m2 i E-modul na ok. 8000 MN/m2
. Jednocześnie podsiada tę właściwość, która sprawia że produkt ten jest trwalszy niż tradycyjne produkty asfaltowe, mianowicie odporny na działania mrozu i odwilży, oraz niezniszczalny przez takie materiały jak: sól, ropa, benzyna, chemikalia.